Відновлення енергетичного обміну при отримання опікової травми

13 листопада 2014 - Администратор
article206.jpg

 Великі опіки викликають виражену метаболічну навантаження. Різке збільшення рівня метаболізму зберігається від моменту отримання опікової травми до моменту повного загоєння опікової рани.

 
В основі метаболічних розладів лежать:
- Підвищена теплопродукція;
- Підвищена температура тіла;
- Підвищений розщеплення тканинних білків;
- Глибоке катаболическое стан.
Збільшення рівня обміну речовин у опікових хворих залежить від площі опіку.
 
Препарати для нормалізації енергетичного обменаПрі великих опіках підвищується температура тіла у спокої. Необхідність підтримки «температури комфорту» на більш високому рівні тягне за собою збільшення енерговитрат для підтримки постійного градієнта між температурою тіла потерпілого і температурою навколишнього середовища. Тому температура повітря, що оточує опікових хворих, повинна підтримуватися на більш високому рівні, що зменшує витрати тепла організмом, усуває тремтіння і стрес.
 
Наслідком глибокого катаболического стану, під час якого всі основні тканини організму використовуються для підтримки подвоєного рівня обміну, є постійна і значна (до 1 кг на добу) втрата ваги хворим. Тому всі хворі з великими опіками тіла після стабілізації рідинного балансу, т. Е. Через 24 -36 годин після травми, вимагають посиленого харчування, яке може бути парентеральним, ентеральним або змішаним.
 
До 80% всієї енергії, що надходить повинно бути забезпечено небілковими продуктами. Зазвичай глюкоза забезпечує від 1/2 до 3/4 загальної кількості енергії (2 - 4 г / кг на добу). Однак якщо швидкість її введення перевищує 7 мг / кг на хвилину, виникають ускладнення у вигляді перевантаження об'ємом, гіперглікемії, збільшення вмісту вуглекислого газу і жиру в печінці. Інша енергія (до 40%) забезпечується надходженням жирів
 
 
 
 
 
www.infomedik.com.ua
Коментарі (0)

Коментарі відсутні. Ваш буде першим!

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET