Здоровий спосіб життя

23 травня 2014 - Администратор

 

Правильне харчування і активність вирішать проблеми з кишечником

 

Закрепами сьогодні страждають не тільки дорослі, а навіть діти

Через те, що про закрепи зазвичай соромляться зізнатися навіть лікарю (відтак за медичною допомогою звертаються у крайньому разі, коли на собі вже випробувано все з прочитаного і почутого), проблеми буцімто немає. Насправді ж вона є дуже поширеною.

Якщо раніше закрепи турбували кожного третього-четвертого у віці після 30-ти, то сьогодні від них страждають навіть діти та підлітки, каже лікар-гастроентеролог Чернівецької міської комунальної установи “Поліклініка №2” Олена Коваленко.
"Лінивий” кишечник – біда для всього організму

Закрепом називають затримку випорожнення кишечнику на більш як дві-три доби. Якщо так відбувається зрідка, здіймати галас передчасно. Сигнал “SOS” варто включати, коли регулярний стілець відсутній місяць-два, супроводжується відчуттям неповного випорожнення, сильним натужуванням та невеликою кількістю калу.

У здорових людей частота стільця коливається від трьох разів на день до трьох разів на тиждень і залежить від характеру харчування, способу життя, звичок тощо, каже Олена Миколаївна. Однак у більшості дефекація відбувається раз на добу, переважно у ранкові години.

Дефекація – важливий фізіологічний процес. Таким чином організм позбувається непотребу – неперетравлених залишків їжі, шлаків, токсинів.

 

" Золоте правило здоров’я: якщо сумніваєтеся, їсти чи ні - не їжте; вагаєтеся, йти до туалету чи ні - йдіть.

Якщо процес порушено, токсини, які накопичуються у кишечнику, отруюють весь організм, приводять до дисбактеріозу, знижують імунітет, що робить людину вразливою до застудних та вірусних захворювань, схильною до алергійних реакцій. Тому стійкі закрепи мають насторожити і змусити звернутися до лікаря. Бо закреп – не жарт. Хронічні закрепи призводять до хронічного коліту, тобто до запалення товстого кишечнику, до запалення і порушення роботи підшлункової залози, печінки, шлунка. Відтак страждає весь шлунково-кишковий тракт. З'являється гастродуоденіт, панкреатит, виразка шлунка чи дванадцятипалої кишки, гепатит, холангіт. Онкологи ж стверджують, що 70% раку кишечнику починалися також із банальних закрепів.

Йога проти закрепів

Бхастіка пранаяма – це природне дихання, але повільне і глибоке. Під час виконання вправи живіт рухається назад і вперед. Під час видихання живіт втягують, а під час вдиху – навпаки, живіт надувають як футбольний м’яч.

Плечі при цьому мають залишатися непорушними.

Починати вправу радять із видиху. Дихати потрібно повільно і протягом першого тижня робити щодня не більше як по 3-4 вдихи-видихи. З кожним наступним тижнем додавайте по 1-2 вдихи-видихи, довівши їх за півроку до 108.

Робити цю вправу рекомендують двічі на день: вранці та ввечері (або хоча б раз) у добре провітреному приміщенні чи на свіжому повітрі.

Людям зі слабким серцем братися за тренування можна лише після консультації з лікарем.

Ворог номер один – рафінована їжа

Серед причин закрепів домінують кілька. По-перше, це споживання рафінованих, перероблених продуктів, бідних на клітковину (біле борошно, цукор, шліфований рис, ковбаси з різними консервантами та добавками тощо) та недостатній питний режим. Друге – гіподинамія або малорухливий спосіб життя. Люди мало ходять пішки, багато сидять, а внаслідок цього погіршується процес кровообігу, постачання клітин поживними речовинами, виведення шлаків, що створює підґрунтя для закрепів.

Третє – це стреси та забруднені шкідливими речовинами повітря і вода.

За словами О. Коваленко, кишечник дуже чутливий до різного роду стресових ситуацій. Унаслідок цього у ньому може навіть цілком загинути корисна мікрофлора та розвинутися дисбактеріоз, лікувати який доведеться дуже довго.

Кишечник піддається “тренуванню”

Запобігти закрепам або ліквідувати проблему на початковій стадії не складно. Проте у жодному разі не потрібно займатися самолікуванням, зокрема, приймати проносні засоби або регулярно робити клізми, каже О. Коваленко. Очищення кишечнику у такий спосіб може його розбестити і він зовсім перестане самостійно працювати. Тим паче, що усунути загрозу закрепів дуже просто.

Перегляньте своє меню. Вилучіть з нього білий хліб, здобу, рисову і манну каші, консерви, ковбаси, копчення, міцний чай, каву, шоколад, обмежте вживання м'ясних страв, макаронів, картоплі. Натомість більше їжте овочів і фруктів, багатих на клітковину, хліб із висівками, гречану, пшоняну, вівсяну та перлову кашу, пийте сік-фреш, компот із сухофруктів, їжте ламінарію (морську капусту). Легку послаблювальну дію має нерафінована олія (рафінована – навпаки), кисломолочні продукти (ряжанка, кефір, біо - кефір тощо). Для профілактики закрепів, щодня доросла людина має з’їдати 30-35 г клітковини. Звідки стільки набрати? 1/2 склянки зеленого горошку, наприклад, має 5 г, маленьке яблуко — 3 г, а тарілка висівок – цілих 13 г.

Пийте достатньо рідини. Добова норма – 2-3 літри (її зменшують, якщо хворе серце). Починати ранок теж радять зі склянки води, випитої натщесерце.

На замітку

У здорової людини фізіологічний поклик до дефекації відбувається вже за півгодини після прийому їжі. З огляду на це, варто планувати свій розпорядок вранці таким чином, щоб не вибігати на роботу чи на навчання одразу після сніданку, на ходу дожовуючи бутерброд, а щоб хвилин 30-40 після прийому їжі побути вдома.

Займіться спортом. Регулярні фізичні вправи активізують організм, змушують їжу швидше рухатися по кишечнику. Корисно робити ранкову гімнастику. Зокрема, у лежачому положенні піднімайте і опускайте ноги (кілька десятків разів), масажуйте живіт: проведіть, легко натискуючи, правою рукою з правого боку - вгору від паху до підребер'я (10 разів), а потім з лівого боку - донизу від підребер'я до паху (10 разів). Після цього кілька хвилин погладжуйте живіт коловими рухами за годинниковою стрілкою.

Смійтеся на здоров’я. Хороший сміх допоможе двічі. Він мимоволі масажує кишечник, що сприяє перетравлюванню їжі, та запобігає стресу.

Не ігноруйте позиви. Позив на акт дефекації – це умовний рефлекс і його не треба стримувати. Однак навчання чи робота не завжди дають змогу відірватися задля природної потреби. Тому привчіть кишечник до випорожнення зранку, перед роботою. Для цього перший час вживайте на ніч "послаблювальні" продукти і відведіть собі трохи часу зранку, щоб "домовитись" зі своїм кишечником.

інформація з zdorovya.in.ua

7 правил здорового способу життя

Не можна не відзначити все зростаючий останнім часом інтерес до здорового способу життя. Рано чи пізно починаєш замислюватися, що спосіб життя, який зараз ведеш, не кращим чином позначається на здоров'ї. І добре, якщо це станеться рано ...

Найчастіше людина починає замислюватися про свій спосіб життя і здоров'я, коли наздоганяє якась проблема, з'являється хвороба чи нездужання. Турбота про своє здоров'я не має бути проблемою, турбота про своє здоров'я повинна бути образом життя. Здоровим способом життя. Пропонуємо Вашій увазі 7 найважливіших правил здорового способу життя.

 

Здоровий спосіб життя: правило № 1

Найважливіше при здоровому способі життя - це харчування. Правильне харчування! Більше фруктів і овочів, продуктів, наповнених корисними для нашого організму речовинами. Ніяких гамбургерів, коли, чіпсів та іншої гидоти.

Як говорив сам товариш Гіппократ, їжа повинна бути нашим ліками, а не ліки їжею. В ідеалі, звичайно, потрібно відмовитися від шкідливої ​​їжі назавжди, але ... Але як відмовитися від улюбленої їжі, навіть не найкориснішою, але коханої? Це як будь-яка шкідлива звичка, розумієш, що шкідливо, але відмовитися не можеш. Іноді можна побалувати свій шлунок, але без фанатизму.

 

Здоровий спосіб життя: правило № 2

Активність, активність і ще раз активність! Будьте активними, життєрадісними і відкритими до світу. В умовах постійної зайнятості важко знайти час на походи в спортзал, заняття спортом ... А даремно!

І все-таки, навіть якщо на спорт часу немає, то піші прогулянки на свіжому повітрі, ранкову пробіжку, зарядки вранці ніхто не відміняв. Ходіть більше пішки, гуляйте у парках та лісах, будьте рухливими.

Від серцево-судинних та інших серйозних захворювань потрібно йти або навіть тікати. У прямому сенсі слова. Рухайтеся назустріч міцному здоров'ю і довголіттю!

 

Здоровий спосіб життя: правило № 3

Здоровий спосіб життя жодним чином не сумісний з шкідливими звичками: куріння, вживання алкоголю і тим більше наркоманія. І якщо алкоголь по святах при здоровому способі життя ще можна зрозуміти, то куріння і наркоманія скасовуються повністю.

 

Здоровий спосіб життя: правило № 4

Основа здорового способу життя - правильний розпорядок дня. Правильне харчування, фізична активність і відсутність шкідливих звичок при здоровому способі життя - це вже багато чого, але ще не все. При здоровому способі життя обов'язково повинен бути правильний розпорядок дня.

Що значить правильний розпорядок дня? Це, перш за все, 8-ми годинний здоровий сон. Потрібно привчити свій організм лягає і прокидатися в один і той же час, не залежно від того, який день тижня: будній чи вихідний. В ідеалі, звичайно, прокидатися треба без будильника - це означає, що виспалися.

Чому важливо висипатися? Хоча б, тому що існує прямий зв'язок між недосипанням і появою надмірної ваги.

 

Здоровий спосіб життя: правило № 5

Одне з найважливіших правил здорового способу життя - це позитивний настрій! Не зациклюйтеся на невдачах і промахи. Не вийшло встояти перед тортиком або тістечком, ну і Бог з ним! Не варто через це засмучуватися!

І навіть, якщо постійні тренування і дієти не допомагають скинути зайву вагу, це не привід для відчаю! Значить, дієта не та - варто спробувати іншу!

 

Здоровий спосіб життя: правило № 6

Здоровий спосіб життя - це так само дбайливе ставлення до себе! Себе треба любити, про себе потрібно піклуватися. Наприклад, під час занять у спортзалі, потрібно думати не про те, щоб швидше піти і рахувати хвилини, а займатися із задоволенням, з думками про те, що кожну вправу підтягує ваші м'язи .... Кожна вправа наближає Вас до ідеалу!

Навряд чи вийде схуднути, якщо постійно лаяти себе: «Я товста!», «Я нічого не можу!». Треба говорити собі: «Я сильна, я впораюся!», «У мене все вийде.».

 

Здоровий спосіб життя: правило № 7

Вести здоровий спосіб життя легше не поодинці, а в компанії. В ідеалі, звичайно, потрібно, щоб усі навколо дотримувалися такої ж життєвої позиції - разом веселіше і є дух суперництва, наприклад, в позбавленні від зайвої ваги.

Уявіть, що всі навколо ведуть здоровий спосіб життя, все в прекрасному настрої, бажають один одному тільки добра. З ранку всі домочадці не за ванну лаються, а бажають один одному чудесного дня. Ех, не життя, а казка!

Турбота про своє здоров'я не має бути проблемою, це має бути способом життя! Здоровим способом життя. Краще вже бігати на свіжому повітрі, ніж по лікарях!

uwm.com.ua

 

10 заповідей здорового харчування

 

Пропонуємо Вашій увазі 10 заповідей здорового харчування, дотримуючись яких, Ви не лише почнете себе значно краще почувати, але і зможете досить суттєво поліпшити загальний стан свого здоров’я, а також скинути зайву вагу, пришвидшити рівень метаболізму, тощо.

1. Намагайтесь споживати хліб кожен день, але лише грубого помелу.

2. Фрукти, ягоди та овочі – це те, що обов’язково повинно входити у щоденний Ваш раціон.

3. Кожен день включайте в свій раціон один з нижчеперелічених продуктів: паста (макарони) з твердих сортів пшениці, бурий рис або картопля – бажано, запечена «у мундирі».

4. Виключіть зі свого питного раціону будь яку газовану воду, натомість замініть її на негазовану воду. Суттєво обмежте споживання кави.

5. Їжте рибу та морепродукти обов’язково два або три рази на тиждень.

6. Вживайте в їжу молоко і молочні продукти, з жирністю у 3,5% у першій половині дня і з жирністю до 1,5% у другій половині дня.

7. Виключіть зі свого раціону усі напівфабрикати – ковбаси, сосиски, сардельки,тощо. Також обмежте споживання копченостей, смажених продуктів, різних видів консервів та соління.

8 . Якщо дуже хочеться солодкого, то з’їжте скибку гіркого чорного шоколаду, але у першій половині дня, замініть солодощі сухофруктами та фруктами.

9. Харчуйтесь 4 – 5 разів на день, але дрібними порціями. І в основні прийоми їжі (сніданок, обід та вечеря) застосовуйте таке правило тарілки: 2/4 овочі, 1/4 високо-білкова їжа (м’ясо, птиця), 1/4 гарніри (макарони твердих сортів, бурий рис, гречка, тощо).

10. Обмежте надмірне споживання цукру та солі.

 healthy.pp.ua

 

Користь та шкода червоного вина

 

 

Справжнє червоне вино цінується за благородний смак і цілющі властивості. Французи кажуть, що воно лікує всі хвороби, крім алкоголізму. Користь і шкода червоного вина суперечать один одному. Італійські вчені стверджують, що вино допомагає в боротьбі з вірусами. В Аргентині дуже популярні косметичні процедури з використанням червоних вин. Але при всьому при цьому, ставлення до бархатистого напою залишається неоднозначним.

В давнину цей благородний напій використовували як бактерицидний засіб і лікували за його допомогою депресію. Воно дійсно володіє такими властивостями. До того ж користь червоного вина ще в тому, що воно прекрасно знімає втому та перевтому, при гіпотонії покращує самопочуття і роботу шлунково-кишкового тракту. При застудах рекомендують пити гаряче вино з різними спеціями.

 

Доведено, що червоне вино захищає клітини від радіації завдяки вмісту в ньому флавоноідів та поліфенолів, які володіють потужними антиоксидантними властивостями, зміцнюють судини, знижують рівень холестеролу. Також вино служить хорошою профілактикою онкологічних захворювань, сприяє засвоєнню заліза з їжі і рекомендується як засіб для підвищення рівня гемоглобіну.

 

Користь червоного вина більша, ніж білого, тому що його хімічний склад є багатший. У ньому і вітаміни В1, В2, Е, Р і трохи С, органічні кислоти, дубильні речовини і мінеральні, такі як, фосфор, магній, кальцій, калій і натрій. Помірне вживання вина знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Але настільки ж наскільки воно корисне, настільки ж і шкідливе, правда, це стосується не всіх.

 

Вина протипоказані тим, хто страждає якими-небудь захворюваннями шлунка. Забороняється його вживання зовсім при хворобах печінки і нирок. Шкода червоного вина в тому, що воно може викликати мігрень, алергічну реакцію або напад астми.

 

Противники цього напою вважають, що користь і шкода червоного провина не порівнянна. Вони стверджують, що всі вітаміни, що знаходяться в його складі, є і у виноградному соці. Слід підкреслити, що 1913 була прийнята резолюція про негативне ставлення лікарів до винолікування.

 

Зважте всі за і проти, та вирішіть для себе користь чи шкоду червоне вино принесе вашому організму.

 

healthy.pp.ua

 

 

Здоровий спосіб життя — простий шлях до довголіття

Здоровий спосіб життя допоможе позбутися поганих звичок, знайти гармонію в житті, продовжити молодість і попередити захворювання. У цій статті ми дамо вам основні поради, які допоможуть вам вести здоровий спосіб життя. 

Згідно з ВООЗ, існує чотири основні чинники, які більшою чи меншою мірою визначають стан здоров’я: спосіб та умови життя (50–55%), екологічна обстановка навколишнього середовища (20–25%), спадковість (15–20%) і рівень медичного обслуговування (7–15%). 

Зауважте, спосіб життя має найбільший вплив на стан нашого здоров’я. Про те ж говорить статистика основних причин смертності в світі: вирішальний фактор у розвитку тієї чи іншої хвороби припадає на спосіб життя людини. Здоровий спосіб життя закладає фундамент гарного самопочуття, зміцнює захисні сили організму та розкриває його потенційні можливості. 

Здоровий спосіб життя допоможе позбутися поганих звичок, знайти гармонію в житті, продовжити молодість і попередити захворювання. 

На Сході, де протягом століть передавалися секретні знання про тіло людини та принципи правильної життєвої поведінки, вважається, що дисбаланс між трьома дошами (основами життя) призводить до хвороб. На стан дош, в свою чергу, впливають спосіб життя людини, її харчування та емоційний стан, а також навколишнє середовище. 

Виходячи з цього, було сформовано чотири основні типи лікування, серед яких правильний спосіб життя є одним з основоположних на шляху до здоров’я. 

Здоровий спосіб життя закладає фундамент гарного самопочуття, зміцнює захисні сили організму та розкриває його потенційні можливості. Фото: FengLi/GettyImages

«Здоров’я — не все, але все без здоров’я — ніщо», — сказав свого часу Сократ. І це, безумовно, так. Перехід до здорового способу життя — це шлях до внутрішньої гармонії. І цей перехід не повинен бути різким. Поступово змінюючи себе, свої звички і уклад життя, ви зможете без зусиль досягти бажаного. Щоб допомогти собі в цьому, визначимо основні елементи здорового способу життя: 

1. Правильне, збалансоване харчування — достатня кількість білків, вуглеводів, жирів, вітамінів, амінокислот, мікро- та макроелементів. 

Деякі люди вважають, що вживаючи в їжу тільки натуральні продукти, організм буде відчувати нестачу корисних речовин, і йому потрібна «підкормка» у вигляді біодобавок і вітамінів. Однак чи зможуть штучні добавки замінити натуральні продукти, до яких за своєю природою схильний організм? Найімовірніше, ні. Більш докладно про вплив на здоров’я синтетичних вітамінів написано у статті «Вітаміни не попереджають хвороби, а сприяють їхній появі».  

 

Правильне, збалансоване харчування — основа здорового способу життя. 

Натуральна їжа — джерело енергії, необхідної нам для життя. Щоб правильний раціон поліпшив стан здоров’я, він повинен відповідати певним правилам: 

— їжа має бути збалансованою та різноманітною; 

— їжте більше овочів, злакових, фруктів; 

— замініть тваринні жири рибою; 

— вживайте молочні продукти низької жирності; 

— відмовтеся від солі, цукру, а також продуктів, що містять добавки; 

— щодня з’їдайте один зубок часнику; 

— почніть ранок зі склянки чистої води, випитої натщесерце; 

— не пропускайте прийоми їжі, особливо, сніданок. 

Натуральна їжа — джерело енергії, необхідної нам для життя. Фото: morguefile.com 

2. Достатня рухова активність — одна з проблем сучасної цивілізації. Ходьбу пішки замінили поїздки в транспорті, активний відпочинок — перегляд телевізійних передач. Гіподинамія — одна з найбільших проблем на шляху до здорового способу життя. 
  

 

Достатня рухова активність — важлива складова здорового способу життя. 

Зарядка або гімнастика, цігун або йога, тривалі піші прогулянки допоможуть вам залишатися у формі й без зусиль подолати гіподинамію. Навіть найзвичайнісінька робота в саду чи прибирання в будинку збільшують рухову активність. 


Рухова активність зміцнює м’язи, за рахунок чого зменшується навантаження на суглоби, попереджає остеопороз, знижує ризик виникнення серцево-судинних захворювань, діабету, допомагає впоратися з зайвою вагою, стресом і депресією. 

Достатня рухова активність — важлива складова здорового способу життя. Фото: FengLi/GettyImages

3. Сон — важлива складова здорового способу життя. Згідно зі східною медициною, найбільш сприятливий час для сну — з 22 години до 6 години ранку. В цей час відбувається очищення крові та перерозподіл енергії. Для здорового повноцінного сну відмовтеся від напоїв, що містять кофеїн або, принаймні, не вживайте їх у другій половині дня. 

4. Медитація — одна з найдавніших практик вдосконалення та отримання гармонії, є одією з основ здорового способу життя кожного з нас. Регулярні практики медитації знижують рівні стресу, депресії, занепокоєння, а також фобій і страхів. Поряд із духовними перетвореннями, практика медитації стабілізує рівень кров’яного тиску, знижує частоти серцебиття та дихання, покращує імунітет, додає бадьорості та енергії. 

Медитація — одна із найдавніших практик вдосконалення та отримання гармонії, є однією з основ здорового способу життя. 

5. Внутрішня гармонія. Наше здоров’я й здоровий спосіб життя в цілому починаються з правильного внутрішнього настрою. Хвороби тіла є наслідками хвороб розуму — про це знали всі стародавні лікарі. На Сході кажуть, що причиною всіх хвороб є три отрути людської свідомості: гнів, незнання та пристрасть. Ці три отрути викликають дисбаланс в організмі, що й призводить до хвороб. 

Відсутність внутрішньої гармонії й є першоджерелом виникнення хвороб. Подолати це можна шляхом духовного самовдосконалення: людина, яка перебуває в гармонії з самою собою і навколишнім світом, не схильна до його впливу, в неї всі елементи правильно взаємодіють між собою. 

 

Людина, яка перебуває в гармонії з самою собою і навколишнім світом, не схильна до його впливу. Фото: enbuenasmanos.com

Як досягти цього? 

— живіть в злагоді з собою; 

— вчіться радіти життю; 

— менше хвилюйтеся, а більше смійтеся; 

— вчіться долати стрес. Пам’ятайте: джерело стресу — не події самі по собі, а наше сприйняття цих подій; 

— медитуйте; 

— дотримуйтеся режиму дня; 

— будьте більш терплячими до інших; 

— відмовтеся від куріння, алкоголю та нездорової їжі. 

6. Правильне мислення та правильні вчинки. Пам’ятайте: думки матеріальні. Наш стан, здоров’я, люди та події в житті — результат нашого мислення. В буддизмі кажуть: «Наша свідомість — це все. Ви стаєте тим, про що думаєте. Не ворог або недоброзичливець, а саме свідомість людини заманює його на криву доріжку». Думки визначають поведінку та вчинки, а їхній результат формує світосприйняття. 

 

Змінити своє мислення, заповнити свій мозок «правильними» думками та чистими намірами — це також важливий крок на шляху до здорового способу життя. 

Будьте здорові! 

Аліна Танько, Велика Епоха 

 

 

 

 

 

 

Коментарі (0)

Коментарі відсутні. Ваш буде першим!

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET