Поговоримо про родимки

4 вересня 2014 - Администратор
article186.jpg

  Родимі плямки (пігментні невуси - так їх іменують лікарі) є  у будь-якої людини. Необхідно підкреслити те, що традиційно їх кількість не також вбирається у 4 10-ов, десь від 10 до 40. Вони відрізняються за величиною, конфігурації, забарвленні (наявна приблизно 10 різновидів). 

 
Родимі плямки не завжди (незважаючи на свою назву) виникають при народженні і час від часу можуть становити небезпеку для здоров'я. Про це - наша нинішня розмоваа. 
У чому серйозність родимок? 
 
Велика частина родимих ​​цяток нешкідливі. Однак у окремих випадках пігментні клітини, з яких складаються невуси (вони іменуються меланоцити), приймаються інтенсивно плодитися, тоді й безпечна родимка трансформується в грізну пухлину - меланому. Звичайно ж, всі ми дуже добре знаємо те, що сама нерідка причина - ультрафіолетове опромінення. 
 
Чому трансформуються родимки? 
 
Під впливом сонячних променів клітини приймаються стрімко плодитися і трансформуватися тому так небезпечно тривало перебувати на відкритому сонечку. 
 
Більш схильні шкідливому дії сонця: 
 
- Світловолосі і світлошкірі люди з блакитними, зеленуватими, сіруватими очима; 
- Ті, у кого повно веснянок або пігментних цяток; 
- Вагітні жінки; 
- Люди, у яких поперечник родимок перевершує 5мм. 
 
Переродження, як всі знають, родимої плямочки може виникнути також через мікротравми, що з'являється, наприклад, від тертя шкіри об наряд або при митті твердої мочалкою. 
 
Що робити із ніби підозрілими родимками? 
 
При виникненні симптомів переродження родимих ​​цяток (видозміна забарвлення, конфігурації і т.д.) фахівці порадять видалити їх. Ні за яких обставин не намагайтеся зробити це самостійно - ви зможете заподіяти для себе невиправну шкоду. Чи не для кого не секрет те, що видаляти пігментні невуси зобов'язані лише фахівці процедури тканину неодмінно посилають на гістологічне опосвідчення ( роздивляються під мікроскопом клітини, з яких складається родимка, щоб знайти, чи немає серед них злоякісних). Само-собою зрозуміло, якщо ж родимка перебуває в місці, постійно піддається тертю, або травмується ланцюжком на шиї бретельками і гумками нижньої білизни, під пахвами при бритті і на волосистій частці голови при підстригання, її потрібно видаляти неодмінно. Всі давно знають те, що будь-яка травма, в тому числі неповноцінне видалення, може зробитися поштовхом до трансформації в меланому. 
 
Яким чином зараз прибирають родимки? 
 
Є декілька методів. Який віддати перевагу, постановляє хірург, і це від різновиду родимки залежить. 
 
Електрокоагуляція. 
 
Під впливом електричного струму відбувається термічне ураження тканини. Дуже хочеться підкреслити те, що вилучену родимку посилають на аналіз. І навіть не треба і говорити про те, що процедури також залишаються маленькі шрами. 
 
Лазер. 
 
Його промінь дозволяє менш травматично видалити утворення на шкірі. Треба сказати те, що дії лазера маленькі сосудики в рані дуже міцно запаюються, тому не з'являється кровотечі. Мало хто знає те, що рубців фактично не залишається. 
 
Кріодеструкція (дія низьких температур, реалізовується за допомогою водянистого азоту). 
 
Частіше вживається в косметичних цілях. Відмінно, нарешті, підступає для видалення маленьких бородавок і папілом. 
 
Хірургічне видалення. 
 
Іноді вдаються і до даного способу, коли родимка дуже велика. Само-собою зрозуміло, доктор, вообщем то, озброюється скальпелем і вирізає невус. 
 
Що робити, щоб родимки трансформувалися? 
 
З юнацтва обмежувати знаходження на відкритому сонечку. Час з 10 до 15 годин на пляжі - найсерйозніше. Дуже хочеться підкреслити те, що після обмивання в водоймі душ приймайте і витирайтеся насухо рушником. Краплі водички, кристалики морської солі впливають в сонячний день як лінзи, тисячократно примножують шкідливу дію сонячних променів. Бійтеся полудневого сонця: в цю пору сухої пісочок, м'яко кажучи, відбиває ультрафіолетових променів до 17%, хмарки і туман до 50% пропускають їх, вологий купальник - від 20% до 40%. 
 
Як же бути з візитом в солярій? 
 
Процедура корисна для всього організму: пропадають маленькі недоліки (прищики), шкіра набуває прекрасний відтінок, збільшується загальний тонус. Необхідно відзначити те, що принципово усвідомлювати, що солярій - оздоровчий засіб для придбання слабкого (!) Засмаги. Не забувайте наносити сонцезахисний кремик. 
 
Але якщо ж родимки зароджують якесь хвилювання, неодмінно порадьтеся з фахівцями.
 
infomedik.com.ua
Коментарі (0)

Коментарі відсутні. Ваш буде першим!

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET