Волинська область

13 травня 2014 - Администратор

 Волинська обласна громадська організація «Волинської обласна лікарняна каса»

18.03.2011

При лікуванні допомогти собі фінансово волиняни мають змогу, ставши членом ВОГО «Волинська обласна лікарняна каса» та сплативши щомісячний членський внесок в сумі двадцять гривень. Про це йшлося  17 березня під час прес-клубу «Напрямки та шляхи реформування системи охорони здоров’я області, роль та місце у цій системі ВОГО «Волинська лікарняна каса».

На стику питань реформування та фінансування системи охорони здоров’я, знову ж таки, постає питання медичного страхування. За словами голови правління ВОГО «Волинська обласна лікарняна каса» Дмитра Глазунова, праобразом медичного страхування в Україні є функціонування обласних лікарняних кас.

«В області є така структура, яка може забезпечити первинну нормальну медичну допомогу, і, саме головне, без найменших затрат для людини», - додав Глазунов.

В Україні послугою цієї структури користується понад мільйон людей. На Волині, всього-на-всього, чотирнадцять тисяч осіб. Місячний внесок до цієї каси становить двадцять гривень, при тому, що допомога надається в сумі п’ятсот гривень по денному стаціонару, а до двох тисяч гривень в складних випадках. Активно до цієї системи підключаються райони.

«Мене часто запитують, чи це накопичувальна система. Я скажу - це набагато краще. Я б назвав її на виплату, куди завдання людини сплачувати двадцять гривень на місяць, натомість вона авансом отримує кошти на лікування, які не потрібно віддавати», - розповів голова правління.

Лікуватися людина за системою обласних лікарняних кас може щорічно. Також Дмитро Глазунов розповів, що потужно створена інфраструктура контролює процес лікування, і людина може вирішити всі питання на місці, адже налагоджена співпраця з багатьма лікарями.

«А медикаменти, відповідно до призначень лікаря, старша медична сестра принесе в палату хворому», - зазначив він.

По пред’явленню членського квитка в поліклініках Луцька, всі лабораторно-діагностичні обстеження робляться безкоштовно. Низка великих підприємств таким  чином допомагає оплачувати лікування своїм працівникам. Однак стати членом ВОГО «Волинська обласна лікарняна каса» людина може тоді, якщо структура, в якій вона працює, заключила договір з цією громадською організацією. Але,  Глазунов запевнив, що зараз розробляється програма по залученню осіб індивідуально.

Коментарі (0)

Коментарі відсутні. Ваш буде першим!

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET