Львівська область

14 травня 2014 - Администратор

Громадська організація "Лікарняна каса Львівської залізниці" 

 

Лікарняна каса Львівської залізниці оплатила понад 25 тисяч випадків медичного обслуговування

Громадська неприбуткова організація «Лікарняна каса Львівської залізниці» у 2010 році оплатила 2 5166 випадків медичного обслуговування, використавши протягом року на виконання Програми надання медичної допомоги 97% своїх коштів, повідомила прес-служба ДТГО «Львівська залізниця».

Розпочавши свою діяльність у 2009 році, сьогодні Лікарняна каса об’єднує вже 58 тисяч членів, серед яких залізничники, члени їх родин та пенсіонери залізниці. Членський внесок становить 25 грн. на місяць. Членам лікарняної каси, які працюють на Львівської залізниці, згідно з Колективним договором, адміністрація надає щомісячну допомогу у розмірі 8 грн. Це дозволяє значно збільшити витрати на лікування та об’єднує зусилля самого працівника та підприємства у прагненні якісно і швидко надавати медичну допомогу.

 

 

ЧБО "Галицька лікарняна каса"

 

Розмова з Тарасом Джулою, виконавчим директором членської благодійної організації “Галицька лікарняна каса”

 

У Львові нарешті створено лікарняну касу. Такі каси діють і у країнах Європи. В Україні їх почали створювати на початку 2000 року. В тих областях, де за cтворення лікарняних кас узялися відразу, нині вони розвинули неабияку діяльність. 

Ті, хто вирішив трохи почекати (скажімо, львів’яни) й подивитися, як сусіди набиватимуть собі ґулі (справа ж нова), проґавили момент. Законодавство 2000 року було значно лояльніше. Львів’яни за створення лікарняної каси взялися у 2005-му, але наштовхнулися на нерозуміння й бюрократичний спротив. Тож її вдалося створити лише після другої спроби. Подробиці діяльності лікарняної каси – в інтерв’ю з її виконавчим директором Тарасом Джулою.

– Насамперед поясніть читачам “Газети”, що таке лікарняна каса і на яких засадах її створено на Львівщині?

 

– Лікарняна каса – це добровільна громадська, неприбуткова, недержавна, самостійна організація, у яку можуть входити всі охочі. Її мета – забезпечити своїх членів у разі потреби всіма необхідними медикаментами (а надання медичної допомоги – обов’язок держави). Людина, котра вирішила стати членом лікарняної каси, звертається до її менеджерів й укладає відповідну угоду. Щомісяця вона повинна переказувати на відповідний рахунок у відділеннях “Індекс-Банку” членські внески в розмірі 20 грн. Якщо членами лікарняної каси захоче стати сім’я, скажімо, батьки і троє дітей, то перший платитиме внесок у розмірі 20 грн., другий матиме вже знижку – 15 грн. За першу дитину – 10 грн., за другу – 5 грн., а третя стане повноправним членом каси безкоштовно. Пільгова категорія людей, до яких належать пенсіонери, інваліди, студенти, учні, учасники бойових дій, сплачуватимуть внески в розмірі 15 грн. Розмір внесків щорічно розглядають на загальних зборах членів лікарняної каси, його затверджує рада правління лікарняної каси.

 

– Припустімо, член лікарняної каси переказав на відповідний рахунок 20 грн., а через тиждень потрапив до лікарні й потребує лікування на 2000 грн. Вартість ліків йому оплатять із лікарняної каси?

 

– Після переказу першого внеску громадянин отримує на руки посвідчення члена лікарняної каси, на якому буде вказано два номери: номер члена лікарняної каси й ідентифікаційний. Розраховувати на допомогу з каси він може тільки через три місяці. Тобто якщо людина стала членом каси 1 березня, то право на безоплатне медикаментозне забезпечення вона має лише з 1 червня. Обмежень у вартості ліків не буде: потрібні будуть медикаменти на 2 чи 5 тисяч гривень – їх оплатить лікарняна каса.

 

– Членами лікарняної каси можуть стати лише львів’яни чи також мешканці районів, сіл області?

 

– Мешканці будь-якого куточка Львівщини.

 

– А обмеження під час вступу до лікарняної каси є? Скажімо, хронічним хворим вигідніше платити щомісяця лише 20 гривень, а отримувати медикаментів на сотні гривень...

 

– Це не зовсім так. Скажімо, членом каси захоче стати людина, хвора на цукровий діабет. Ми забезпечимо її необхідними медикаментами, якщо вона потрапить до лікарні, наприклад, із гострим апендицитом, але не ліками від цукрового діабету, бо таких хворих медикаментами забезпечує держава. До цієї ж групи належать і хворі на туберкульоз, СНІД, люди, які мають проблеми з онкологією, психіатрією і хронічними венеричними захворюваннями. Для всіх інших громадян немає жодних обмежень.

 

– Лікарняна каса забезпечуватиме ліками лише тих членів, які потрапили до лікарні, чи й тих, хто захворів і лікується вдома?

 

– Наразі беремо на себе повне медикаментозне забезпечення членів лікарняної каси, котрі лікуватимуться стаціонарно цілодобово і на денному стаціонарі.

 

– Поясніть, будь ласка, принцип дії лікарняної каси?

 

– Поясню на прикладі. Скажімо, у Сколівському районі 50 осіб хочуть стати членами лікарняної каси. Правління каси укладає відповідну угоду зі Сколівською центральною лікарнею й аптекою, що діє в лікарні, або мережею аптек. Коли людина потрапляє в лікарню, то показує посвідчення члена лікарняної каси. І тоді її забезпечують ліками за рахунок лікарняної каси. Якщо хворого з району госпіталізували до Львівської обласної лікарні, його також забезпечують ліками за рахунок лікарняної каси.

 

– Уявімо, що людина протягом трьох місяців вчасно сплачувала внески, а на четвертий, коли вже має право на медикаментозне забезпечення, потрапила до лікарні. Внесків заплатила всього 60 грн., а ліків використала на 1,5 тис. грн. Коли одужала, перестала платити внески. Ви змушуватимете її повернути гроші?

 

– Виходячи з досвіду, скажімо, житомирян, таких ситуацій не виникатиме, бо люди дуже швидко переконаються, що існування лікарняної каси передусім вигідно для них самих. Якщо припустити, що така ситуація виникне, ми не зможемо вплинути на таких людей. Але їхні прізвища буде внесено в комп’ютерні дані центрального офіса лікарняної каси як неблагонадійні, і в подальшому їм та їхнім рідним важко буде стати членом лікарняної каси.

 

– Коли у Львові запрацює лікарняна каса?

 

– Усі документи вже готові. Відповідні договори з міськими, районними й обласними лікарнями, аптеками вже укладено. Днями під егідою Києво-Могилянської академії відбудеться завершальне навчання для членів лікарняних кас, що їх створюють в Україні.

 

– Куди звертатися людям, які захочуться стати членами лікарняної каси, і які документи з собою мати?

 

– Офіс Галицької лікарняної каси розташований у Львові, на вул. Кармелюка, 3; тел.: 276-97-98. При собі слід мати паспорт, ідентифікаційний код, окрім того, студентам – документ, який підтверджує, що вони навчаються на стаціонарі, пенсіонерам – пенсійне посвідчення. Якщо членами каси ставатиме сім’я з дітьми, то свідоцтва про народження дітей.

 

Розмовляла Олександра Баландюх

до теми:

 

Лікування в Україні не з дешевих. Це визнають усі: і лікарі, і пацієнти. Адже нині на курс лікування потрібно від 1000 до 5000 грн., а інколи й утричі більше. Держава ж забезпечує медикаментами лише деякі категорії пацієнтів. Інші мусять рятуватися, хто як може. Порятунку прагнуть усі, але значна частина хворих не може зібрати потрібну суму.

 

Однак вихід є. Скажімо, мешканці Житомирської області, в яких зарплати, пенсії такі ж, як на Львівщині, вже восьмий рік не переймаються проблемою, де взяти гроші на лікування: всі медикаменти, потрібні для якнайшвидшого одужання, їм забезпечує лікарняна каса, створена ще в 2000 році. На початку 2001-го в ній уже було було 30 тисяч членів.

 

– Нині членами нашої лікарняної каси є майже 200 тисяч осіб, – розповів “Газеті” виконавчий директор благодійної організації “Лікарняна каса” Житомирської області Володимир Мишківський. – Розмір внеску до лікарняної каси був різний – він становив 5, 8, 10 гривень щомісяця. З 2005 року залишається стабільним – 10 грн. Якщо членами лікарняної каси є вся сім’я, то за дітей до 18 років батьки платять 3 грн. Забезпечуємо медикаментами людей, які лікуються і в стаціонарі, і в денному стаціонарі, і тих, до кого викликають “швидку” чи котрі звертаються в поліклініку.

 

Торік до цього переліку додали і діагностику. Жодних обмежень, за словами директора, немає: треба людині тричі на рік лягти в лікарню чи лікуватися амбулаторно, медикаментозне забезпечення пацієнта каса бере на себе. Найдорожче лікування, яке торік оплатила лікарняна каса, становило 15 тисяч грн. Мешканець Житомира переніс складну операцію і на його одужання потрібні були дуже дорогі ліки. А сплатив він внесків усього 500 грн. Загалом торік послугами лікарняної каси скористалися 105083 громадяни.

 

 

 

Коментарі (0)

Коментарі відсутні. Ваш буде першим!

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET