Донецька область

13 травня 2014 - Администратор
Коментарі (3)
Администратор # 13 травня 2014 в 17:07 0
Міська лікарняна каса Горлівки

Горлівка
Iсторична довiдка
В умовах хронічного дефіциту бюджетних коштів у галузі охорони здоров'я все більш актуальним стає пошук позабюджетних джерел. Зі всього спектра сучасних можливостей найбільш ефективним є створення лікарняних кас, які покликані забезпечити якісне та доступне лікування своїх членів. По суті вони є видом добровільного медичного страхування.
Основною метою діяльності лікарняної каси є медичне обслуговування членів лікарняної каси в умовах ринкової економіки шляхом використання коштів, які формуються за рахунок постійних внесків її членів.
Нововведення
Громадська неприбуткова організація „Міська лікарняна каса” була створена в Горлівці у травні 2000 року за ініціативи міського голови. Її керівним органом є Правління, до якого входять міський голова, завідувач міського відділу охорони здоров’я, головні лікарі лікувальних закладів, юрист, а також головний лікар лікарняної каси. Загалом – 15 осіб і всі вони працюють на громадських засадах.
Важливим етапом у становленні організації була агітаційна та роз’яснювальна робота, залучення городян до членства у касі. Так першими підтримали лікарняну касу бюджетні установи міста – виконком міської ради, заклади охорони здоров’я, культури, освіти. станом на жовтень 2000 року у касі вже було 1100 членів. Саме з того часу лікарняна каса почала надавати медичну допомогу у вигляді медикаментів тим своїм членам, хто перебував на стаціонарному лікуванні. До кінця року таким чином пролікувалися 357 чоловік. Після того довіра до нової організації серед городян почала зростати і кількість членів суттєво збільшилася – прийшли шахтарі, машинобудівники, робітники ТТУ та інших промислових підприємств, пенсіонери. У січні 2001 року у членах були вже 7345 жителів міста.
Згідно зі Статутом член каси має право користуватися її послугами через місяць після вступу, а діти до 18 років можуть лікуватися по абонементам батьків. Членський внесок обраховується як три відсотки від заробітної плати, пенсії чи іншого доходу. Сьогодні членський внесок складає від 8 до 20 гривень на місяць. Разом із зростанням кількості членів лікарняна каса розширює спектр медичної допомоги. З лютого 2002 року, коли членів вже було 17593, каса розпочала надавати допомогу медикаментами в умовах денного стаціонару, а також стоматологічну допомогу. В 2003 – в перелік послуг було включено травматологічну допомогу.
Результати
Станом на 2008 рік у „Міській лікарняній касі” нараховується 37,5 тисяч членів, тобто 16,5 відсотка дорослого населення Горлівки. Серед них:
• працюючих громадян – 47 %;
• пенсіонерів – 43 %;
• непрацюючих – 10%.
За час діяльності лікарняної каси її допомогою скористалися 82 відсотка членів.
Нині лікарняна каса надає медичну допомогу у вигляді медикаментів у всіх стаціонарних відділеннях лікувальних закладів міста, у спеціалізованих відділеннях Донецька, стаціонарах денного перебування, стаціонарах вдома, а також стоматологічну і травматологічну допомогу, оплачує рентгенівську плівку. Окрім того, для вагітних жінок каса оплачує вартість аналізів у Донецькому медико-генетичному центрі в Донецьку.
У штаті лікарняної каси працюють два лікаря-експерта, до повноважень яких відноситься оцінка якості, та ефективності лікування, обґрунтованості призначення медичних препаратів. Експертні висновки доводяться до відома керівників лікарень та поліклінік. Слід зауважити, що ефективність лікування членів каси досить висока.
У кожній лікувальній установі міста працюють аптеки, де члени каси можуть отримати ліки, в ургентних відділеннях цілодобово діють аптечні пункти.
Для зручності мешканців міста у віддалених районах відкрито філії лікарняної каси, де можна оформити членство та сплатити внески.
Всі роки діяльності лікарняної каси міська влада підтримує її роботу та розвиток. Громадська організація діє у тісному контакті з міським відділом охорони здоров’я. Правління, яке збирається раз на квартал, вирішує питання діяльності каси, надає необхідну допомогу.
Лікарняна каса Горлівки є членом Української Федерації роботодавців у галузі охорони здоров’я. Головний лікар є членом ради Лікарняних кас України.
Основним завданням є подальше залучення городян до членства в лікарняній касі та розширення спектру медичних послуг.

Iнформацiя для контактiв
Білоусов Олександр Васильович
Секретар Горлівської міської ради
проспект Перемоги, 67
м. Горлівка
Донецька область, 84646
Тел. 06242-432 17, факс 431 69

Администратор # 13 травня 2014 в 17:07 0
ЧБО «Міська лікарняна каса» Донецької обл.

Керівник: Гейко Олександр Володимирович
Кількість членів ЛК:
Дата створення: 01.10.2003
Контактні дані: 83017, Овнатаняна,4. м. Донецьк, Калінінський район, Донецька оьл.
Администратор # 13 травня 2014 в 17:08 0
ЧБО « Лікарняна каса "Азовсталь"

Директор ЧБО : Артюх Наталія Михайлівна
Кількість членів ЛК : 21136
Дата создания : 15.05.2002
Контактні дані: 87505 Донецька обл. , М.Маріуполь , пр- т Перемоги , 1
тел. : 0-629-40-147-43 , 40-18-23 , E - mail : artyuhnm@mail.ru
Лікарняна каса «Азовсталь» ( м.Маріуполь ) , створену з ініціативи Профспілки ПІДПРИЄМСТВА . Лікарняна каса організована на базі великих промислових предприятий .
Лікарняна каса «Азовсталь» - Наша турбота - ваше здоров'я
Членська благодійна організація «Лікарняна каса « Азовсталь » створена 15 травня 2002р. , З ініціативи первинної профспілкової організації металургів і гірників України ВАТ« Металургійний комбінат « Азовсталь».
Вищим органом управління ЧБО БК « Азовсталь » є конференція, що проводиться 1 раз на рік. Звітним період прийнято вважати , час між конференціями , на якій приймається Цільова комплексна програма . На конференції , з членів БК « Азовсталь» обирається Наглядова рада та Правління , які контролюють роботу адміністративно- виконавчого відділу у звітному періоді. Члени Наглядової ради та Правління - це , в основному , голови цехових комітетів профспілки комбінату.
Виконання статутної діяльності грунтується на виконанні положень Цільової комплексної медичної програми .
Для виконання положень Цільової комплексної медичної програми укладені Договору про співпрацю з 15 лікувально- профілактичними установами різної форми власності , з 7 аптекоуправлінні , 7 лікувально- діагностичними центрами в м. Маріуполі , з аптеками , клініками , медичними інститутами у мм. Донецьку , Харкові , Одесі, Дніпропетровську , Києві.
На 01 січня 2010р. членами ЧБО «Лікарняна каса « Азовсталь »були 21136 осіб.
За період з 01 січня 2010р. по 31 грудня 2010р. , з виконання Цільової комплексної медичної програми , надані медикаментозні , діагностичні та медичні послуги 5354 членам БК « Азовсталь» , в т.ч. 1083 родичам , в лікувальних установах і діагностичних центрах Маріуполя , Донецька, Харкова , Одеси , Києва.
За межами міста і в приватних клініках знаходилися на лікуванні 172 члена БК « Азовсталь».
За період з 1 січня 2010р. по 31 грудня 2010р. пройшли діагностичні обстеження 1652 членів БК « Азовсталь » на суму 340435,74 грн.
За медикаментозні і діагностичні послуги аптекам і центрам перераховано 5 437 239,42 грн. , В т.ч. за членів сім'ї 987 199,55 грн.
Щомісячний членський внесок становить -
для працівника підприємства 30 грн. ;
для жінок, що знаходяться у відпустці по догляду за дитиною до 3 -х , 6 -ти років 10 грн. ;
для члена родини: чоловік (дружина ) 25 грн. , діти від 15 до 23 років 25 грн. , діти від 3 до 14 років 10 грн. ;
для пенсіонерів 25 грн.
У 2010р. вартість одного звернення склала 887,14 грн.
Надано цільова благодійна допомога лікувально- профілактичним закладам м. Маріуполя на суму 206506,69 грн.
Директор ЧБО «Лікарняна каса « Азовсталь » Н.Артюх

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET