Чернігівська область

14 травня 2014 - Администратор

 Чернігівська міська лікарняна каса

 

Доки грім не вдарить

§  Описание: Друк

§  Описание: E-mail

Описание: http://www.hvilya.com/_nw/19/s20874409.jpg

01.03.2013

Де б наші люди не збиралися і що б не святкували, обов’язково пролунає кілька тостів із побажаннями здоров’я. Нібито всі ми знаємо, що цю «штуку» за гроші, навіть величезні, ніде не купиш. А без здоров’я, власне, й життя — не життя. Та, на жаль, у сучасному світі ми ні від чого такого, що може завдати шкоди нашому здоров’ю, не застраховані. А безкоштовне лікування в нашій країні давно вже коштує дуже дорого.


При цьому, коли вже вдарить грім, ми витрачаємо шалені для нашого гаманця суми. Хоча могли б і доволі легко, як-то кажуть, підстелити соломки (туди, де впадеш). Наприклад, стати членом Чернігівської міської благодійної організації «Міська лікарняна каса» (МЛК). Та зробити це нам із вами щось-таки завжди заважає: чи то лінь, чи то «домовитість». Чи просто вже в усьому зневірилися. Хоча після заслуховування звіту директора лікарняної каси за останні два роки роботи стало зрозуміло, що самі медики обізнані й «на боці» «підстилання соломки». Особливо в часи, коли питання обов’язкового введення медичного страхування вже просто «заговорили». Тобто далі балачок справа не просувається. І спасіння потопельників справді стало справою їх самих.

За словами директора міської лікарняної каси Григорія Гунчака, на початок поточного року членами МЛК зареєстровано близько семи з половиною тисяч осіб, з яких 267 — діти. А протягом минулого року до міської лікарняної каси вступили 413 чернігівців.

Самі бачите: незважаючи на роз’яснювальну роботу, яку проводить керівництво МЛК в місцевих комунальних засобах масової інформації, черги бажаючих поповнити ряди членів лікарняної каси (працює за принципом каси взаємодопомоги) таки не бачимо. Варто зауважити, що серед членів МЛК 65% — якраз працівники охорони здоров’я. 17,4% – звичайні громадяни. 8,9% — працівники різноманітних установ, підприємств (наприклад, заводу «ЧеЗаРа», фабрик «Елегант» і «Берегиня», банку «Демарк») тощо. 5,4 % — освітяни. 3,3% — працівники структурних підрозділів міської ради.

Отже, в більшості випадків це люди, реально обізнані в можливостях і перевагах участі в лікарняній касі. Тобто ті, хто розуміє, що близько двох сотень гривень на рік (якихось 15 гривень на місяць) — ніщо. В порівнянні з можливими витратами, коли, не доведи Боже, щось із вашим здоров’ям буде не так. Зрозуміло, що МЛК не може профінансувати супердороге лікування деяких хвороб та купівлю «дорогоцінних» ліків. Але робить усе, аби полегшити фінансові втрати своїх членів.

Упродовж минулого року на поточний рахунок МЛК надійшло майже 1,4 мільйона гривень. За кошти лікарняної каси у стаціонарних відділеннях лікувальних закладів міста проліковано 3344 особи (майже на мільйон гривень), а в денних стаціонарах — на суму 200 тисяч. У позаминулому році лікування отримали 3566 осіб. Середня вартість лікування членів МЛК у день склала 23,54 гривні (при бюджетному фінансуванні — 4,78 гривні).

Ось вам іще цікаві цифри. Минулого року було госпіталізовано 48% членів МЛК, позаминулого — 51,3 %. Як бачимо, від хвороби ніхто не застрахований (навіть медичні працівники). Тому, можливо, все-таки варто скористатися нагодою і вступити до лікарняної каси. Тим більше, що з метою надання медичної допомоги членам МЛК та їхнім дітям підписано відповідні договори з міськими та обласною лікарнями (в тому числі дитячою), а також іншими лікувальними закладами обласного центру. Крім того, для забезпечення членів каси медичними препаратами є договори з мережею аптек: «Ліки України», «Сальвія», аптекою № 180. Тобто вітчизняні й зарубіжні медикаменти можна придбати зі знижкою 8%.

Як підкреслив Григорій Гунчак, робота щодо залучення нових членів до лікарняної каси продовжується. Адже розширення мережі МЛК збільшує фінансові можливості лікарняної каси. Хоча, як не дивно, чернігівці (у переважній більшості) вперто пручаються, почувши пропозицію вступити до МЛК.

Олександр ШИЛО

Коментарі (0)

Коментарі відсутні. Ваш буде першим!

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET