Естонія

14 травня 2014 - Администратор

 Медичне страхування забезпечено багатьом людям

 

Медична страховка необхідна , оскільки при її наявності Лікарняна каса ( БК ) оплачує витрати на лікування та грошові допомоги .

Людині , яка не має медичної страховки , доводиться самому оплачувати своє лікування , а у випадку з серйозними проблемами зі здоров'ям вартість лікування може досягати декількох тисяч євро.

 

Крім працюючих людей , медстрахування забезпечено і багатьом іншим групам населення - це діти , учні та студенти , солдати строкової служби , вагітні , безробітні , батьки дітей , подружжя , що знаходяться на утриманні , та пенсіонери.

 

діти

Дітям забезпечується медичне страхування до 19 років. БК страхує дітей на підставі даних , отриманих з регістру населення . На основі адреси дитині призначається регіон страхування.

 

Учні та студенти

Право на державне медичне страхування мають

• учні основної школи до досягнення 21 року ;

• учні гімназії , які в момент надходження молодше 24 років ;

• отримують профосвіта - особи у віці, що перевищує вік шкільного зобов'язання , учні , що не мають основного освіти і отримують профосвіта на базі основного або середньої освіти ;

• студенти з числа постійних жителів Естонії (у тому числі заочники ) .

 

Медична страховка діє протягом номінальної тривалості всієї навчальної програми і ще три місяці після закінчення навчального закладу.

 

Якщо учень не закінчує навчальний заклад протягом тривалості номінальної навчальної програми або його виключають з навчального закладу , то його медстраховка закінчується через місяць після закінчення періоду номінальної навчальної програми або виключення .

 

На час академічної відпустки дію медичної страховки призупиняється , за винятком випадків , коли відпустка береться за медичними показаннями.

 

Дані про учнів та студентів Лікарняної каси надає Міністерство освіти і науки . Учні та студенти , які вирушають на навчання за кордон , для продовження медичної страховки в Естонії повинні представити Лікарняної каси документ , який підтверджує, що вони навчаються в зарубіжному навчальному закладі. На підставі поданої документа медична страховка оформлюється максимально на 12 місяців - це значить , що довідку про навчання слід надавати БК кожен навчальний рік.

 

Солдати строкової служби

Солдати строкової служби застраховані на весь період несення служби. Для отримання медичної страховки дані солдата строкової служби Лікарняної каси повинен надати Департамент оборонних ресурсів . Медична страховка діє ще протягом одного місяця після закінчення строкової служби.

 

вагітні

Медстраховка вагітних діє з моменту виявлення вагітності. Добиваючись про медичну страховку , вагітна жінка повинна пред'явити бюро обслуговування клієнтів БК документ , що засвідчує особу , та довідку про вагітність , видану лікарем або акушеркою . Страховка закінчується через три місяці після призначеної лікарем передбачуваної дати пологів.

 

безробітні

Безробітні , які перебувають на обліку в Касі страхування від безробіття , теж охоплені медичним страхуванням . Страховка діє до тих пір, поки людина перебуває на обліку як безробітного і виконує обов'язки , призначені Касою страхування від безробіття - активно шукає роботу і приходить в призначений час на прийом.

 

Медстраховка зареєстрованого безробітного вступає в дію лише на 31 -й день з моменту його реєстрації як безробітного . Для тих , хто до настання 31 -го дня по напрямку Каси по безробіттю бере участь у трудовій практиці , в навчанні або на курсах ринку праці , отримують медстраховку з дня участі в цих заняттях .

 

Якщо людина має право на допомогу по безробіттю або страхове відшкодування по безробіттю , медстраховка починає діяти з того дня , коли з'являється право на отримання допомоги , тобто , з дня прийняття позитивного рішення Касою страхування від безробіття .

 

Дані про початок , закінчення або припинення страховки надає Каса . Після того , як період перебування на обліку в Касі закінчується , медстраховка діє ще один місяць. Виняток становлять одержувачі страхового відшкодування по безробіттю - для них страховка закінчується через два місяці.

 

батьки

Медстраховку має батько , який виховує дитину віком до трьох років і перебуває у відпустці по догляду за дитиною - будь то мати , батько або піклувальник .

Страховку можуть мати :

• один живе в Естонії непрацюючий батько, який виховує трьох або більше живуть в Естонії дітей віком до 19 років , з яких щонайменше один не досяг восьмирічного віку;

• один живе в Естонії батько , опікун або піклувальник , з яким укладено договір про відхід в сім'ї і який виховує сімох або більше живуть в Естонії дітей віком до 19 років.

 

Дані для отримання медстраховки надає Департамент соцстрахування .

Перебувають на утриманні дружини

Право на державне медстрахування мають знаходяться на утриманні дружини , які перебувають у законному шлюбі з особами, що мають медстраховку , і яким до пенсії по старості залишилося менше 5 років.

 

Для отримання страховки слід подати заяву до БК . Страховка закінчується , коли чоловік - утриманець досягає пенсійного віку , коли шлюб розривається або коли закінчується страховка годувальника. Коли перебуває на утриманні чоловік досягає пенсійного віку , для нього починає діяти страховка пенсіонера по старості. Дані пенсіонера БК надає Департамент соцстрахування .

 

Право на медстраховку має також чоловік застрахованої особи , який ростить :

• як мінімум одну дитину до двох років ,

• 8 -річної дитини до закінчення першого класу ,

• не менше трьох дітей віком до 16 років.

 

Годувальник повинен бути застрахований як працівник чи підприємець - фізична особа . Дані для отримання страхового захисту надає Департамент соцстрахування . Для отримання страховки потрібно подати до Департаменту клопотання з свідоцтвом про шлюб , що посвідчує особу документом , свідоцтвом про народження дитини / дітей та трудовою книжкою утриманця .

пенсіонери

Всі люди, які отримують призначену в Естонії держпенсію , застраховані , їх дані для отримання страховки БК надає Департамент соціального страхування .

 

Опікуни осіб з обмеженими можливостями

Особи, яким волостная або міська управа платить допомогу по догляду за особою з обмеженими можливостями , також мають право на державне медстрахування .

Як перевірити?

• Інформацію про свою медичній страховці можна дізнатися на державному порталі www.eesti.ee або по інфотелефону Лікарняної каси 16363 ( Пн.-Пт. 8.30-16.30 , якщо дзвонити за кордону +372 669 6630 ) .

• Більш точну інформацію про документи можна отримати за Інтернет-адресою www.ensib.ee або по телефону Департаменту соціального страхування 16106 .

 

БК випустила книгу про історію медичного страхування

Цього року виповнюється 100 років з дня заснування в Естонії перший Лікарняної каси ( БК ) , а також 20 років існування системи лікарняного страхування після відновлення незалежності Естонії.

 

Відзначаючи ці дати , БК випустила збірку « Eesti Haigekassa lugu . 20 aastat ravi ja kindlustust »(« Історія Лікарняної каси Естонії. 20 років лікування і страхування »).

Книга складається з трьох частин , в ній описується створення системи медичного страхування та її розвиток з 1912 по 2011 роки . Перша частина книги складена на підставі різних історичних джерел.

 

У книзі розповідається , як і чому в 1912 році в Естонії з'явилася система лікарняних кас і як вона розвивалася в роки буржуазної республіки до окупації Естонії. Крім того , докладно описується передісторія сучасної системи медичного страхування , основа якої була закладена в кінці 1980 -х років.

 

Друга і третя частини збірника складаються з інтерв'ю з людьми , вибудувати систему медстрахування , і грунтуються головним чином на особистих спогадах.

 

Тодішні фахівці і керівники охорони здоров'я розповідають , наприклад , про виникнення системи сімейних лікарів , лікарняної мережі , системи відшкодування вартості ліків , про створення структури нинішньої БК .

 

Третя частина видання зосереджена на роботі БК з 2001 по 2011 рр. . , Коли були ініційовані або проведено найбільш значущі реформи , і коли естонська система медстрахування стала потроху стабілізуватися.

 

Інтерв'юйовані розповідають про формування цін на послуги охорони здоров'я , про створення дигітальних рецептів та інших електронних каналів , про управління БК і про економічній кризі.

http://news.mail.ru/economics/8760472/

Коментарі (0)

Коментарі відсутні. Ваш буде першим!

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET